• سبک زندگی ما

  کنون مشاهده می‌کنیم که سبک زندگی ما عمدتاً مبتنی بر سبک زندگی غربی است؛ از ساختارهای اجتماعی گرفته تا ساختارهای علمی و برنامه‌های فرهنگی و همچنین عرصۀ سینما و تلویزیون و نیز خوراک و پوشاک.

 • یادواره شهدای شهر امیر کبیر استان مرکزی

  این شهید گمنام از زمره ۱۵۰ شهید والامقامی است که به تازگی در منطقه زبیدات تفحص شده است.

  پیکر پاک این شهید گمنام روز شنبه 10 تیر ماه 1398نیز با حضور اقشار مختلف مردم شهید پرور شهر اراک در این شهر تشییع شده بود.

  شهدای گمنام در ۵۹ نقطه استان مرکزی به خاک سپرده شده اند.

  استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید گمنام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. در مرداد ماه 1400 یادواره شهدای امیر کبیر برگذار خواهد شد

 • اهمیت واقعه غدیر

  هنگامی که رسول‌ اکرم در روز 5‌شنبه 18 ذی‌الحجه به وادی غدیر خم رسیدند و پیش از جدایی اهالی شام، مصر و عراق از میان جمعیت، جبرئیل امین از جانب خداوند بر ایشان نازل گردید و آیه: « یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک فان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس »(39) را نازل نمود و از جانب حق تعالی، رسول اکرم را امر نمود تا حکم آنچه را که در قبل بر پیامبر درباره امام علی نازل گشته بود، به مردم ابلاغ نمایند.

 • امید به آینده

  تهران- ایرنا- صنعت نفت در ۸ سال گذشته، فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده است. از افزایش تولید در میادین مشترک نفت و گاز گرفته تا صادرات بنزین در این سال‌ها محقق شده، با این حال اتفاقاتی مانند تحریم‌ها علیه ایران و کشتی سانچی نیز در همین زمان رخ داده است.

 • شهید سعید مجیدی

  سردار کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در حاشیه این جلسه درگفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ گفت: کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: این کنگره با هدف ترویج فرهنگ شهادت، آذر ۹۷ برگزار م

 • شفاف سازی

  شفافیت یکی از پایه‌های اصلی دموکراسی و جمهوریت و ملازم با «حق دانستن» است. «شفاف‌سازی» را می‌توان به شفاف‌سازی اطلاعات، شفاف‌سازی مشارکتی و شفاف‌سازی پاسخگویی تقسیم کرد. از نتایج مهم شفاف‌سازی، ارتقای کیفیت تصمیمات متخذه، افزایش اعضای حلقه تصمیم‌گیری، کاهش فساد و سوء استفاده از موقعیت به منظور کسب منافع فردی یا جناحی، و اطلاع قانونمند مردم از فرایندهای تصمیم‌گیری است.

 • تحریف

  روشنفکران که بیشترین نقدهای عالمانه و تئوریک و روشنگرانه را از قلم آوینی در زمان حیاتش دریافت کرده بودند، بعد از شهادت او از ترس این که فردا آوینی به اسطوره و اسوه اهل قلم تبدیل شود، بنای تحریف او را با ساختن مستند «مرتضی و ما» آغاز کردند و تا به امروز این روند تحریفگرانه را ادامه دادند

 • دروه زیارتی سیاحتی مشهد خادمین خواهر و برادر

  پس از دوره کاروانهای راهیان نور عمومی خادمین ی که در این مدت در مناطق عملیاتی حضور داشته اند به زیارت و پا بوس امام رئوف علی بن موسی رضا ( علیه السلام )خواهند رفت .

 • آغاز اردو ها بعد از اربعین حسینی کلید خواهد خورد .منتظریم

  به گزارش کوله بار مرکزی یک دوره صعود سراسری هیئت کوهنوردی برگزاری می گردد