این مطلب ۲۲۲ بار خوانده شده
نشر جدید

دین و قدرت در ایران عصر صفوی

کتاب «تغییر مذهب در ایران» دین و قدرت در ایران عصر صفوی به همت گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
نسخه مناسب چاپ

کتاب «تغییر مذهب در ایران» دین و قدرت در ایران عصر صفوی به همت گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «تغییر مذهب در ایران» دین و قدرت در ایران عصر صفوی بیست و پنجمین کتاب گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و شامل پنج فصل بوده که منصور صفت‌گل این اثر را ترجمه کرده است.

دین و قدرت در ایران عصر صفوی پژوهشی درباره پیوند میان نهاد سیاسی و ساختار دیوانی دینی در ایران سده های دهم تا دوازدهم هجری است. ایران در این دوره شاهد تغییراتی جدی در سیاست، جامعه و اقتصاد و نیز با تحولات جهانی چشم گیری هم زمان بود. علمای مهاجر جبل عاملی به ایران عصر صفوی در جامعه ای با این ویژگی ها فعالیت و با بهره گیری از دانش فقهی و موقعیت اجتماعی خویش با تالیف کتاب‌ها و رساله‌ها، مشروعیت صفویان را تحکیم کردند. این کتاب برای مورخان، مردم شناسان و پژوهش گران دینی و دل بستگان به تاریخ ایران عصر صفوی و همه کسانی که به موضوع ریشه‌های بر آمدن ایران جدید علاقه مند هستند، سودمند است.

کتاب «تغییر مذهب در ایران» ترجمه منصور صفت‌گل، با قیمت ۴۲،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می‌توانند به وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه مراجعه نمایند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.