یادواره شهدای شهر امیر کبیر استان مرکزی

عکس
زیرتیتر
این شهید گمنام از زمره ۱۵۰ شهید والامقامی است که به تازگی در منطقه زبیدات تفحص شده است.

پیکر پاک این شهید گمنام روز شنبه 10 تیر ماه 1398نیز با حضور اقشار مختلف مردم شهید پرور شهر اراک در این شهر تشییع شده بود.

شهدای گمنام در ۵۹ نقطه استان مرکزی به خاک سپرده شده اند.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید گمنام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. در مرداد ماه 1400 یادواره شهدای امیر کبیر برگذار خواهد شد
شرح

وقتی در تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ مرزهای کشورمان موردحمله و آماج دشمن قرار گرفت؛ تنها باغیرت، مردانگی و شجاعت جوان‌ها، شبیخون‌های دشمن پاسخ داده شد. در همان گیرودار، جوان‌های اهل‌قلم نیز دست‌ به ‌کار شدند و پابه‌پای مردان جنگی قلم زدند و وقایع جنگ را ثبت و ضبط کردند تا دفاع مقدس در همان ۸ سال دفاع باقی نماند. همان اسناد و روایت‌ها عصاره هنر شد، در ژانر دفاع مقدس برای نسل امروز.

حالا جوان‌هایی از جنس مردان دهه ۶۰، ناگفته‌ها و روایت‌هایی را از دل خاطرات قهرمان‌های جنگ بیرون کشیده‌اند؛ روایت‌هایی که نمایشنامه می‌شود، خاطراتی که کتاب می‌شود، تاریخ شفاهی می‌شود، نظم پیدا می‌کند و شعر می‌شود؛ ریتم می‌گیرد و موسیقی حماسی می‌شود، نمایشِ تئاتر می‌شود، عکس می‌شود بر دیوار شهر، فیلم می‌شود بر پرده سینما؛ دست‌ آخر همه آن واقعیت‌ها در دل مستندها جان می‌گیرد تا این نسل بداند روزهای دفاع مقدس چگونه گذشت و امروز کجای این مقاومت ایستاده‌ایم.

چه دیروز و چه امروز، آن‌هایی که دغدغه روایت از سال‌های جنگ تحمیلی را داشته‌اند، به نام روایتگران دفاع مقدس می‌شناسیم؛ روایتگرانی که حالا در نهادهای دولتی و غیردولتی «پیغام فتح» را به نسل‌های آینده می‌رسانند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال ما شوید
http://markazi.koolebar.ir/node/1087

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Source URL: http://markazi.koolebar.ir/news/اجتماعی/یادواره-شهدای-شهر-امیر-کبیر-استان-مرکزی

List of links present in page